Drage duše,
Pozivam vas na Gong kupku za jačanje i pročišćenje prijateljstava. Ova Kupka će se dogoditi, 13.03.2024. (srijeda) u 18.30 sati, na adresi Udruge Merlin u Zagrebu, Letovanićka 30.
Ne rijetko od nas samih, pa i drugih, čujemo “imam puno prijatelja”. Divno je to čuti, no moj dugogodišnji savjetodavni i terapeutski rad sa ljudima, govori u kontradikciju ovakvoj izjavi. U ovom kontekstu, često želimo imati idealnu sliku o prijateljima, no kako je sve proces u našem životu, ta slika se s vremenom kristalizira, a naša svjesnost o prijateljstvu i prijateljima se mijenja. Naravno, u toj slici smo i mi sami, što ponekad zaboravimo. Kao uvod u ovo razmišljanje, pa i samu Kupku, podijelit ću sa vama pjesmu Khalila Gibrana iz knjige Prorok.
Vaš je prijatelj odgovor na potrebe vaše.
On je njiva koju zasijavate s ljubavlju,
i koju žanjete sa zahvalnošću.
On je vaše kućište i ognjište vaše.
jer vi mu dolazite gladni,
a i da potražite od njega uspokojenje.
Kad vam prijatelj kaže otvoreno što misli,
ne bojte se njegovog “ne” u svome duhu,
i ne zazirite od njegovog “da”.
A kada šuti,
neka vaše srce ne prestane osluškivati njegovo,
jer i bez riječi, među prijateljima, sve misli,
sve želje, sva iščekivanja, rađaju se i dalje,
s radošću koja ne traži povlađivanje.
Kad se rastajete od nekog prijatelja,
ne tugujte zbog toga.
Jer ono sto u njemu ponajviše volite,
može za njegovog odsustva biti još jasnije,
kao što putnik planinu s podnožja jasnije vidi.
I neka u prijateljstvu ne bude drugog cilja
Osim produbljivanja duha.
Jer ljubav što traži išta osim razjašnjenja
osobne tajne,
i nije ljubav nego bačena mreža:
hvata se samo ono što je nekorisno.
Neka ono što je u vama ponajbolje
bude za prijatelja vašeg;
ako zna dokle uleže vaša oseka,
neka zna dokle doseže i vaša plima.
Jer što je za vas prijatelj
kog tražite samo da ubijete vrijeme?
Tražite ga samo da biste
to vrijeme odista proživjeli.
Jer njegovo je da vam ispuni želje i potrebe,
a ne vašu prazninu.
I neka u dragosti prijateljstva bude i smijeha,
i zajedničkih radosti.
Jer u rosi sitnica srce nalazi svoja jutra,
i biva okrijepljeno.
Ni slova, ni riječi, ovoj pjesmi ne bih dodao. Gibran je živio od 1883. – 1931. godine, a mudrost njegovih pjesama je i danas prepoznatljiva u svim porama ljudskog življenja.
Ovoj jakoj vibraciji ljudske prirode, doprinose sve razine naše ljudske evolucije. Sa nekima bi se pohvalili, a sa nekima baš i ne. Odnosi su protkani raznim energijama, koje u nama potiču rast, iscjeljenje, a katkada i sve suprotno od toga.

Ova zvučna kupka će u svakome od nas pokrenuti proces pročišćenja i iscjeljenja nas samih i našu ulogu u prijateljstvu. To će nam otvoriti unutarnje oči da jasnije vidimo tu sliku. Iscjeljenje će također pokrenuti ozdravljenje nekih odnosa ili čak njihovo napuštanje. I sve to za naše najviše dobro.
Savjetujem, da sa sobom ponesete prostirku za leći i mali pokrivač. U našem Centru ima manja količina prostirki i dovoljno jastuka, pa sami odlučite. Svakako ponesite bočicu sa vodom, koja će memorirati vibracije ove snažne zvučne kupke, pa je kasnije možete koristiti kao eliksir.
Preporučena donacija je 20 €
Molio bih vas da na vrijeme rezervirate mjesto za vaše prisustvo sms-om na tel. 098220595.
Do našeg susreta vam šaljem veliki zagrljaj
Luka Merlin